Sportske zvijezde koje su postale šampioni tokom svojih tinejdžerskih godina

Sadržaj:

Anonim

Naše tinejdžerske godine često su ispunjene stresom i tjeskobom - borbama sa srednjom školom, hormonalnim promjenama i sveobuhvatnim zaljubljenostima, ali za neke tinejdžere, posebno ove formativne godine mogu biti posebno pod pritiskom. Dok je većina nas samo zauzeta rješavanjem domaćih zadataka, neki adolescenti ovdje osvajaju medalje i takmiče se na najvišim nivoima za svoje sportske sposobnosti. Zamislite da još ne završite srednju školu i osvojite olimpijsku medalju? Prilično impresivno.

Za Olimpijske igre ne postoji univerzalna minimalna dob za učesnike koju je odredio Međunarodni olimpijski komitet, ali pojedinačni sportovi imaju svoja ograničenja podobnosti. Gimnastičarke, na primjer, moraju imati najmanje 16 godina da bi se takmičile na Igrama.

Kao britanska tinejdžerka Emma Raducanu osvaja US Open, postajući prva Britanka koja je osvojila teniski grend slem od 1977., pogledajmo neke slične mlade sportske šampione koji dostigli najviši nivo svojih oblasti tokom tinejdžerskih godina.

8 Simone Biles

Ikonična američka gimnastičarka Simone Biles, 24, je najodlikovanija gimnastičarka svih vremena - sa gomilom medalja i trofeja na njeno ime. Pošto je počela da se bavi gimnastikom sa nepunih šest godina, Simone je postala profesionalka sa samo četrnaest godina. Na Ljetnim olimpijskim igrama u Rio De Janeiru 2016. godine, Biles je osvojila svoju prvu zlatnu medalju sa samo devetnaest godina - prvu od šest medalja koje je osvojila tokom svoje olimpijske karijere. Uspjeh male superzvijezde nastavlja da raste.

7 Emma Raducanu

Britanska teniska zvijezda Emma Raducanu ušla je u historiju prošle sedmice pobjedom na US Openu, odnijevši kući posljednji ženski trofej i postavši prva kvalifikantkinja kojoj je to uspjelo. Emmina skromna priroda i sposobnost da se vrati boreći se nakon teškog perioda na Wimbledonu ove godine, stekli su njene legije obožavatelja. Sa samo osamnaest godina, zrelost koju je pokazala je daleko iznad njenih godina.

6 Yulia Lipnitskaya

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya privukla je pažnju širom svijeta zbog svojih izvanrednih nastupa na Zimskim olimpijskim igrama 2014., pruživši nezaboravan nastup uz muziku Schindlerova lista i doprinijevši zlatnoj medalji ruskog tima pobijediti. Ona ima čast da bude najmlađa umjetnička klizačica ikada koja je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, sa samo 15 godina i 249 dana. Julia, 23, povukla se iz profesionalnog sporta 2017. godine nakon kratke, ali izuzetno uspješne godine.

5 Laurie Hernandez

Američka gimnastičarka Laurie, 21, imala je svoj međunarodni debi u Riju za Olimpijske igre 2016. godine. Hernandezova je bila ispisana uspjehom - osvojila je dvije olimpijske medalje tokom igara, postigavši zlato u ekipnom takmičenju i srebro na gredi. Laurie je imala samo šesnaest godina. Od takmičenja, nastavila je da učestvuje u Plesu sa zvezdama i pokazala je značajan talenat - osvojila je prvo mesto!

4 Sky Brown

britansko-japanski skejtborder Sky Brown, 13 godina, trenutno je najmlađa atletičarka na svijetu koju sponzorira Nike, a ove godine na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je bronzanu medalju u ženskom parku skateboarding. Sa samo 13 godina i 28 dana, postala je i najmlađa osvajačica olimpijske medalje u Velikoj Britaniji. Njen uspjeh doveo je do niza sponzorskih ugovora i pažnje za njenu ekstremnu mladost. Sky je počela da se bavi skejtbordom sa samo tri godine, učeći od svog oca i YouTube video zapisa. Vau!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee ima samo osamnaest godina, a ipak je već postala poznato ime zbog svog zadivljujućeg nastupa na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju. Postala je prva Amerikanka iz Azije koja je osvojila zlato u višeboju i već je jedna od najodlikovanijih američkih gimnastičarki svih vremena. Suni je život pretrpio ogromnu promjenu od njezinih pobjeda, nakon što se pojačala nakon što je timska kolegica Simone Biles bila primorana da se povuče iz višebojskog takmičenja.

2 Katie Ledecky

Američka Katie Ledecky se sada smatra jednom od najvećih plivačica svih vremena, sakupila je impresivnu kolekciju od 7 zlatnih medalja i 15 medalja na svjetskim prvenstvima, te ima prozivka vremena svetskih rekorda. Davne 2012. godine na Olimpijskim igrama u Londonu, Katie je bila iznenađujuća pobjednica u trci na 800 metara slobodno - i zapanjila svijet. Kejti je tada imala samo petnaest godina! Sada ima 24 godine, Ledecky nastavlja da se takmiči na najvišem nivou, a ove godine je dodala još 2 zlatne medalje u svoj broj medalja.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya nedavno je postala prva ženska šampionka u uličnom skateboardingu na Olimpijskim igrama u Tokiju, zauzevši prvo mjesto na domaćem terenu. Japanska zvijezda, koja sada ima četrnaest godina, imala je samo trinaest godina kada je uspješno osvojila zlato za svoj nastup u ženskoj uličnoj konkurenciji, a sada drži rekord za treću najmlađu zlatnu medalju ikada, i najmlađa je zlatna medalja koja je ikada došla iz svoje zemlje. Klinac ima potencijal!